Rekrutacja || „Powstanie w getcie warszawskim. Historia i pamięć”. Seminarium dla nauczycieli i edukatorów. 20-22 października 2023, Krzyżowa
AKTUALIZACJA:
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym.
Rekrutacja dobiegła końca!
Lista rezerwowa na ten moment również jest zamknięta.
Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie.
Do zobaczenia w Krzyżowej!
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość”, pragnie serdecznie zaprosić do udziału w seminarium dla nauczycieli i edukatorów, pt. „Powstanie w getcie warszawskim. Historia i pamięć”, które odbędzie się 20-22 października w Krzyżowej.
Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z historią i procesem kształtowania się pamięci o powstaniu w warszawskim getcie oraz prezentacja metod i narzędzi do pracy edukacyjnej nad tymi zagadnieniami.
Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w warsztatach oraz wykładach poświęconych historii II wojny światowej, polityce okupacyjnej na ziemiach polskich, oporze cywilnym, Zagładzie Żydów oraz procesie kształtowania się pamięci o wojnie, powstaniu w getcie warszawskim i Holokauście. W ramach seminarium zaprezentowane zostaną treści programów oraz podręczników szkolnych z Polski, Niemiec i Francji, aby pokazać w jaki sposób opowiadana jest historia II wojny światowej oraz powstania w getcie. Uczestnicy zostaną także przeszkoleni z korzystania z wybranych materiałów edukacyjnych na temat powstania w getcie warszawskim.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają nocleg oraz pełne wyżywienie.
Osoby zainteresowany udziałem proszone są o kontakt z
dr. Tomaszem Skoniecznym, pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub sekretariatem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Seminarium realizowane jest w ramach projektu „Powstanie w getcie warszawskim. Historia, pamięć i jej współczesne odczytanie.” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.