Od początku października w każdy piątek publikowaliśmy na naszej stronie kolejny tekst lub podcast, który podejmował istotne dla nas tematy społeczne lub polityczne. Wszystkim z Was, którzy śledzili nasz cykl serdecznie dziękujemy i już zapowiadamy, że w Nowym Roku planujemy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Dziś polecamy Waszej uwadze pdf ze zbiorczym wydaniem tekstów Katarzyny Kaczorowskiej, Justyny Kościelnej i Radosława Marzęckiego - w polskiej i niemieckiej wersji językowej.
Czytaj więcej: „Laboratorium dialogu". Wszystkie teksty w jednym miejscu.
Jak wygląda praca w Fundacji „Krzyżowa”? Czy łatwo zebrać zespół projektowy? Jak koordynować pracę partnerów zagranicznych? To tylko niektóre z kwestii poruszonych podczas wykładu dla studentów kierunku Zarządzanie Projektami Społecznym, w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wykład w formie e-spotkania wygłosił 1 czerwca dr Tomasz Skonieczny, zastępca kierownika Akademii Europejskiej, który przedstawił historię powstania, organizację oraz kulisy pracy Fundacji.
To wielka szkoda, że konferencja "Rób dobro - edukacja globalna w szkole podstawowej", organizowana przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, nie mogła odbyć się w klastycznej formule „na żywo". Zamiast tego, wystąpienia wszystkich prelegentek i prelegentów zostały profesjonalnie zarejestrowane przez kamery i będą udostępnione online.
W nagraniu wzięła już udział Anna Dańkowska, która podczas konferencji będzie reprezentowała Fundację "Krzyżowa”.
Nasza koleżanka przedstawiła publikację "Przepis na lepszy świat, czyli edukujemy rówieśników o żywności" i zdradziła tajniki jej powstawania. Publikacja kierowana jest do młodych ludzi, którzy chcieliby wcielić się w rolę edukatorów dla swoich rówieśników. Porusza ona tematy zasobów potrzebnych do produkcji żywności, pochodzenia jedzenia, marnotrawstwa żywności i sposobów na ograniczenie go, jak np. kuchnia "zero waste", rolnictwa ekologicznego oraz zaangażowania młodych ludzi w działania kampanijne."
Na pewno damy znać, kiedy materiały filmowe z konferencji będą już dostępne online.
Czytaj więcej: Dzień w (zaimprowizowanym) studio nagraniowym!
Publikacja ma na celu przybliżenie okoliczności, które doprowadziły do Mszy Pojednania, jej przebiegu oraz pokazania konsekwencji, jakie miała ona dla relacji polsko-niemieckich – jak również dla samej Krzyżowej. W kilka miesięcy później, w miejscu historycznego gestu wymienionego pomiędzy Mazowieckim a Kohlem, rozpoczęła bowiem swoją działalność Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, stając się tym samym duchową spadkobierczynią Mszy Pojednania.