W lutym odbyła się pierwsza część (on-line) zaplanowanego na maj w Krzyżowej spotkania w ramach projektu Partnerstwo na rzecz ponadnarodowej edukacji dla zrównoważonego rozwoju i edukacji postwzrostu. Było to seminarium poświęcone kulturalnym aspektom edukacji na rzecz społeczno-ekologicznej transformacji.
Podczas naszego czesko-polsko-niemieckiego seminarium postawiliśmy kilka pytań, np. w jaki sposób aspekty różnorodności, takie jak język, pochodzenie społeczno-historyczne lub ekonomiczne, wiek, płeć, wykształcenie, pochodzenie etniczne lub miejskie/wiejskie, mogą wpłynąć na nasze rozumienie/otwartość na zmianę społeczno-ekologiczną? I jak edukatorzy powinni być świadomi i radzić sobie w tym obszarze pracy?
Wykorzystaliśmy różne metody, w tym dzielenie się doświadczeniami, sesje burzy mózgów, wykłady.
Dziękujemy naszym partnerom: Kreisau-Initiative oraz Ekumenická akademie, Re-Set (https://re-set.cz/english/) za owocną współpracę, a także programowi Erasmus+ za dofinansowanie.
Podczas spotkanie Fundację „Krzyżowa” reprezentowały: Agnieszka Duduś z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży oraz Anna Dańkowska – freelancerka współpracująca z Fundacją „Krzyżowa” w obszarze ekologii.
Partnerzy:
- Lider projektu: Kreisau-Initiative e. V.
- Ekumenicka Akademie
- RESET
- Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.