Dzielimy się. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, wspólnie z Centrum Edukacji Gerontologicznej, otrzymały dofinansowanie na działania edukacyjne wokół tematyki ogrodu permakulturowego i cykliczności natury, w których gerontologia jest ich integralną częścią.
W ogrodzie, jak w życiu człowieka, obserwujemy powtarzające się cykle. To chyba nie przypadek, że zaczynamy w porze roku symbolicznie nawiązującej do okresu ludzkiego życia, wiodącego wątku wielu działań - jego jesieni. Ale nie tylko. Ze starszymi chcemy spotykać osoby młode – tam, gdzie spotkania są przyjemne: w kuchni, w ogrodzie, na łące… w Krzyżowej. To tutaj tworzymy ekologiczny ogród i chcemy byście byli jego częścią, byśmy się wzajemnie poznawali, inspirowali i w tym nurcie wzrastali.
W planach naszego projektu znajdziecie warsztaty, wydarzenia, wyjazdy… O wydarzeniach będziemy informować Was na bieżąco.
Zapraszamy! Bądźcie częścią naszego projektu „Cykliczność Natury. Międzypokoleniowe ekologiczne motywacje”.
Szczegóły dotyczące udziału w projekcie:
- Projekt jest realizowany na terenie i dla mieszkańców powiatu świdnickiego.
- Zapraszamy do udziału w projekcie osoby w każdym wieku, którym bliska jest tematyka życia w zgodzie z naturą, ekologią, a także w nurcie pielęgnacji relacji międzyludzkich.
- Jeśli jesteście dodatkowo Lider(k)ami aktywnie działającymi na rzecz społeczności lokalnej, z przyjemnością odwiedzimy Was w Waszych Stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich, Świetlicach Wiejskich, Domach Kultury, by opowiedzieć o projekcie.
Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmują:
Agnieszka Duduś, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Telefon kontaktowy: 506 730 373
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marta Prucnal, Centrum Edukacji Gerontologicznej
Telefon kontaktowy: +48 534 899 065
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030