||REKRUTACJA ZAKOŃCZONA||
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zapraszają do zgłaszania swojego udziału w polsko-niemieckim seminarium dla multiplikatorów, nauczycieli, pracowników sektora NGO oraz studentów „100 lat Niepodległości RP – 100 lat Republiki Niemieckiej”.
Tematem przewodnim tegorocznego siedmiodniowego polsko-niemieckiego seminarium w ramach cyklu "Drogi wolności" jest 100-lecie niepodległości RP i Republiki Weimarskiej oraz zjawisko pamięci. Dana kalendarzem rocznica, bezpośrednio dotycząca historii obu krajów, jest doskonałą cezurą by w jej świetle wspólnie zastanowić się na zjawiskiem pamięci oraz jej wpływem na kształtowanie przyszłości.
Seminarium realizowane będzie w miejscach niezwykle ważnych zarówno dla historii obu krajów, jak również dla polsko-niemieckiego pojednania: w Oświęcimiu oraz w Krzyżowej. Tak podczas części seminaryjnej w obu ww. miejscach, jak i podczas wizyt studyjnych we Wrocławiu, Świdnicy, w Katowicach oraz w Krakowie, poruszane tematy oraz moderowane dyskusje dotyczyć będą wymiany doświadczeń w kreowaniu i pielęgnowaniu pamięci o zdarzeniach sprzed 100 lat (i późniejszych) wraz z odniesieniem do czasu teraźniejszego i wyzwań przed nami stawianych w związku z nowopojawiającymi się trendami i zjawiskami w polityce oraz życiu społecznym obu krajów oraz Europy. Nieodłącznym elementem projektu będzie próba skonfrontowania się z nauką płynącą z pamięci o wydarzeniach z historii oraz zaaplikowaniem wniosków z niej płynących do realizacji potrzeb dnia dzisiejszego.
JĘZYKI SEMINARIUM: polski, niemiecki (z tłumaczeniem symultanicznym)
ZAKWATEROWANIE: MDSM Oświęcim, MDSM Krzyżowa
OPŁATA SEMINARYJNA:
Dla uczestników z Polski: 220 PLN
Dla uczestników z Niemiec: 900 PLN
Opłata zawiera pokrycie kosztów programowych, noclegu oraz wyżywienia.
ZGŁOSZENIA: wyłącznie mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KOORDYNATOR: Grzegorz Russek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , +48 504 049 724
Informacje o seminarium oraz program wydarzenia:
Formularz zgłoszeniowy: