Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa w internecie i mediach społecznościowych zaczęło krążyć wiele informacji na jego temat, dotyczących między innymi tego skąd pochodzi, jak z nim walczyć, pojawiły się też teorie spiskowe. Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 25 listopada w ramach serii webinarium #Creatingspace, dyskutowano właśnie na temat teorii spiskowych w szerokim kontekście, z perspektywy historycznej, naukowej i politycznej.
Uczestnicy webinarium starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę najwięcej korzysta na rozpowszechnianiu teorii spiskowych? Z jednej strony są one bardzo popularne, szczególnie w czasach kryzysu, ponieważ oferują proste odpowiedzi na trudne pytania. Ale bywają również wykorzystywane przez skrajnie prawicowe ugrupowania do obrony własnych interesów. Webinarium prowadziła Carolin Sokele.
Webinarium odbyło się w ramach projektu "#CreatingSpace A Digital Future with Ethics in Mind”, finansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundację Konrada Adenauera.